Суббота, 30 Апрель 2016 14:28

Чемпіони України в яких частина серця належить Вінниці

1

На минулому тижні столичний клуб Динамо вкотре завоював звання Чемпіона України з футболу. До вашої уваги всі гравці які тим чи іншим способом причетні до вінницького футболу і в різні часи ставали чемпіонами країни.

В 1992-1993 роках одразу три гравці в складі київського Динамо виборювали звання Чемпіона України. В різні часи вони виступали за флагмана вінницького футболу тих часів – вінницьку Ниву.

Микола Зуєнко

В чемпіонському для Динамо сезоні Микола провів 8 матчів. Після зміни тренерів у столичній команді захисник втратив місце в основі і згодом потрапив у стан вінницької Ниви за яку зіграв у сезоні 1994-1995. Всього за наш колектив Зуєнко провів 50 матчів та забив 4 голи.

Сергій Заєць

За київське Динамо Заєць зіграв 5 сезонів. Після тріумфального чемпіонства 1992-1993 півзахисник перейшов до вінницької Ниви де зіграв 1 рік. Всього за Ниву він провів 8 матчів.

Андрій Завялов

Андрій Завялов у Вінниці зіграв лише 5 ігор та один раз відмітився у воротах суперника. За Ниву він грав на початку сезону 1994-1995, після чого повернувся в дубль Динамо. У столичному колективі півзахисник зміг виграти одразу два чемпіонства сезонів 1992-1993 та 1993-1994.

Про лідерство київського Динамо в 90-х роках ХХ століття важко посперечатись. Але ось людей причетних до успіху біло-синіх в тій команді майстрів не так багато. Вірніше він всього один – півзахисник Віталій Косовський,

який після трьох чудових сезонів в Ниві з 1992 по 1994 перейшов в команду флагмана українського футболу - Динамо.

Всього в активі Віталія сім титулів Чемпіона України, які він завоював з моменту переходу з Вінниці до сезону 2000-2001

В сезоні 2001-2002 вперше в історії українського футболу переможцем Чемпіонату країни став донецький Шахтар. Не обійшлось і без допомоги екс-гравця Ниви Сергія Попова,

який грав у Вінниці в далекому 1991 році. Всього за вінницький колектив Попов зіграв 24 гри та забив 7 голів. В чемпіонському для донецького Шахтаря сезоні Сергій Попов зіграв 21 гру та 5 разів відзначився в воротах суперника.

Після доволі успішних виступів гравців, які відносяться до вінницького футболу, в 90-х наступили 12 сезонів, в яких ні екс-гравцям вінницьких команд (в професійний футбол грала не лише Нива), ні футболістам які народились у нас в регіоні не вдавалось стати чемпіонами України. Такий невтішний результат можна повязати з тим, що команда майстрів та й футбол на вінниччині в ті роки зазнав багато розколів та по суті зникав.

Першими, після тривалої перерви, довести що наш футбол має багато талановитих гравців вдалось двом представникам Динамо, які народились у Вінницькій області. Ними стали Євген Чумак,

уродженець села Глухівці (Козятинський р-н) та Віталій Буяльський з Калинівки.

Якщо Євген Чумак провів за біло-синіх всього 2 гри та забив один мяч в чемпіонському сезоні, то Віталій Буяльський впевнено завойовував собі місце в основі. Віталій зіграв за Динамо в сезоні 2014-2015 одинадцять матчів та двічі забивав. Ну і звісно ж, буквально тиждень назад Буяльський став вже двічі Чемпіоном країни, достроково вигравши золоті медалі Чемпіонату.

http://vinsport.info

 

Поиск

Login Form