Среда, 10 Май 2017 13:50

Забобони і прикмети у футболі.

Що допомагає перемагати гравцям "Ниви-В" та інших українських клубів

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів дослідження, метою якого було визначення найбільш поширених прикмет і забобонів у футболі. Ми також опитали з цього приводу низку футболістів вінницького професійного клубу "Нива-В", представника тренерського штабу і "12 гравця".

"Тричі цілую обручку"
Як виявилося, приблизно половина нивівців вірить у деякі забобони і прикмети. Це, на їх думку, приносить успіх. Приміром, капітан "Ниви-В" Колінс Нгаха у роздягальні перед грою завжди цілує свою обручку тричі.
- Після цього я знімаю обручку і ховаю. Лише тоді починаю переодягатися на гру! - визнає Колінс Нгаха.
У форварда Дениса Бобовича є особливий ритуал. Зокрема, перед грою він проходить і переступає кожну лінію футбольного поля правою ногою!
Захисник Олександр Дугіенко на удачу перед матчем слухає свою улюблену музику (здебільшого - реп). Оборонець Олександр Андреєв раніше не голився і не стригся за добу і в день гри, але зараз вже не звертає на це уваги.
У основного воротаря нивівців Андрія Кліщука є певні прикмети, але він не ризикує ділитися ними.
- Це моя особиста підготовка, яка допомагає підійти до гри готовим і з максимальною концентрацією, - каже Андрій Кліщук.

Вірять лише в себе
Інша половина нашої команди вірить лише в себе.
- У мене немає ніяких прикмет, просто виходжу грати. У дитинстві також не було. Можливо, трохи вірю в футбольні прикмети, але не користуюся ними. Просто налаштовуюся на гру і виходжу на поле, - зазначає захисник Дмитро Попов.
- Навіть в юності не пам'ятаю, щоб були якісь прикмети (я пізно почав грати, в 15 років). У день матчу намагаюся думати тільки про гру. Надихають рідні, друзі і, звичайно, підтримка уболівальників, - каже захисник Вадим Хохлов.
- Мене надихає бажання виграти кожен матч, показати хороший футбол. Я не вважаю, що якийсь ритуал допоможе зіграти краще. Все залежить тільки від мене, - підкреслює півзахисник Тимофій Брижчук.

Передчуття перед грою
Професійний клуб - це живий організм, який складається не лише з футболістів. Тому ми поцікавилися думкою з приводу прикмет і представників тренерського штабу і вболівальників.
Марія Куранова - завзята юна вболівальниця, яка не пропускає жодного матчу "Ниви-В" - ані виїзного, ані домашнього.
- Для мене перед грою "Ниви-В" має значення лише власне Передчуття. Тоді з'являється сильне внутрішнє хвилювання і нема ейфорії перед очікуванням матчу. Коли думки лише про гру - це означає, що або позитивний результат нам буде здобути дуже важко, або матч завершиться не на нашу користь. Саме таке у мене було перед поєдинками першого кола з "Жемчужиною", "Арсеналом-Київщиною", "Енергією", - ділиться Марія Куранова.
Для старшого тренера "Ниви-В" Юрія Солов'єнка завжди була лише одна забобона. Вона залишилася й після завершення його спортивної кар'єри і переходу на тренерські хліби.
- Це те, що залежить виключно від мене. На футбольне виходжу з правої ноги, а виходжу з нього з лівої! А ось те, що не залежить від мене (приміром, чорна кішка перебігала дорогу) для мене не має жодного значення, - каже Юрій Солов'єнко.

Аналіз соціологів: щоб не злякати футбольну удачу
Згідно із висновками соціологів КМІС, найбільше надається значення тому, що футболіст не повинен перед грою голитися або стригтися. Ще краще, якщо у нього в гетрах буде щаслива монетка.
Перед матчем потрібно шнурувати бутси завжди з однієї і тієї ж ноги і з неї ж треба виходити на поле, не наступаючи на лінію розмітки і попередньо торкнувшись газону рукою, та перехрестившись.
Також з великою обережністю футболісти ставляться до 13-го номеру на футболці, який вибирають рідко. Перед матчем гравець повинен переконатися, що надів правильну форму, яка спеціально не пралася після минулої переможної гри.
Дуже важливо на домашній арені починати тільки з однієї, своєї, сторони поля. Воротарям рекомендується безпосередньо перед свистком про початок гри доторкнутися до штанг. Можна також заздалегідь закопати на удачу монетку за воротами. Після пропущеного гола не можна з розпачу забивати м'яч у ворота ще раз, інакше все повториться.
Штрафні необхідно бити, поставивши м'яч ніпелем вперед. Так він летить набагато точніше. Не можна дивитися в очі воротареві перед тим, як нанести 11-метровий удар.
Особливе місце у футбольних марновірствах займають жінки. Щоб не злякати футбольну удачу, гравець повинен відмовитися від близькості перед матчем, не розмовляти з ними до гри і не пускати до себе в автобус. Ще краще, якщо футболіст взагалі не буде розмовляти перед грою.

http://misto.vn.ua/news/item/id/10421

 

Другие материалы в этой категории: « Игорь Балакин Максим Сапон »

Поиск

Login Form